החכמה של Smart Objects

אחד הפיצ'רים היעילים ביותר עבור עיצוב בפוטושופ הוא שימוש מושכל באובייקטים חכמים – ה- Smart Objects, הפיצ'ר הזה קל לשימוש וטמונים בו יתרונות רבים. כאשר אוביקט מומר ל Smart Object המידע שלו נארז בתוכו, באופן כזה, ששינויי צורה כמו הקטנה, הגדלה, וסיבוב, לא מחשבים מחדש את המידע הבסיסי שלו ולכן ניתן לעשות בו עיבודים ללא אבדן איכות, Smart Objects זו הדרך של פוטושופ לאפשר תהליך עבודה לא הרסני. בספר הלימוד פוטושופ נשים דגש ונלמד כיצד לעבוד נכון עם אובייקטים חכמים.

נקח דוגמה נפוצה מחיי הפוטושופיסט: אנחנו עובדים על הרכבה של קולאז' דיגיטלי, ושותלים בתוך צילום קיים דמות או חפץ מצילום אחר, לעיתים קרובות למדי אנחנו  סגורים מההתחלה על הגודל הסופי שהחפץ אמור לתפוס בקומפוזיציה. הבעיה נוצרת בעת הקטנת האוביקט, כאשר המידע שלו מחושב מחדש עבור פחות פיקסלים ואז לא ניתן להגדילו שוב ללא אבדן חדות.
ניתן להכפיל את השכבה שלו ולשמור את הכפיל מתחת לשכבות בתור "ספייר", אבל לרוב זה מסרבל ומכביד את הקובץ.
המרת האובייקט משכבה רגילה ל Smart Object היא הפתרון המיטבי. כל שעלינו לעשות זה להקיש מקש ימני על השכבה של האוביקט השתול, ולבחור בפקודה Convert to smart object.
כעת המידע של האובייקט ארוז באופן לא הרסני, ואנחנו יכולים להגדילו, להקטינו ולסובב אותו שוב ושוב ללא אבדן איכות.
יתרונות נוספים של Smart Object הוא שהפילטרים שמופעלים עליו מוגדרים גם הם כ Smart Filters ולכן הם מופיעים ככותרת הצמודה לשכבת האובייקט וניתן שוב ושוב לחזור ולשנות את הגדרותיהם,
בנוסף, ניתן להכפיל אותו, לשימוש בכמה מקומות בקומפוזיציה, ואז כל הכפילים יתעדכנו אוטומטית בכל עריכה פנימית שתעשה ל Smart Object.

Smart_Objects_01

החסרון של Smart Objects הוא שלא ניתן לעבוד ישירות על הפיקסלים שלהם כי הם, כאמור, ארוזים. במקרה כזה נקיש לחיצה כפולה על אייקון השכבה שלהם. פוטושופ תפתח אותם לעריכה בלשונית נפרדת.

אובייקטים שאנחנו גוררים אל תוך קובץ פוטושופ מבחוץ יתמקמו אוטומטית כ Smart Objects. אם נרצהלהפוך אותם לשכבה רגילה, נקיש מקש ימני על השכבה ונבחרב Rasterize layer.
חשבתם שנשאיר אתכם ככה לבד? תהליך עבודה מומלץ הוא לגרור אל תוך הקובץ אלמנט ברזולוציה נדיבה, להמיר אותו לאובייקט רגיל בכדי שיתאפשר "לצרוב" אותו, כלומר להפרידו מהרקע שהגיע איתו, ולאחר הפעולה להמירו ל Smart Object בכדי להנות מהיתרונות של תהליך עבודה לא הרסני.

רכשו את ספר הלימוד של פוטושופ כדי ללמוד להשתמש באובייקטים חכמים ועוד המון שיעורים חשובים מעולם הפוטושופ!

קישור לרכישת הספר